יש ערמה של חבר'ה על הדשא (בתל אביב)

גם לשתיים עירוניות שכמותנו, יש מידי פעם דחף לקצת דשא או לפחות לספסל וכמה עצים. אם יש גם גינת משחקים לילדים וגינת כלבים, אנחנו בכלל מרגישות בחיק הטבע:) אז איפה יש קצת מהירוק הזה בלב ומרכז העיר הצפופה שלנו? הגינות הגדולות (הכל יחסי:) מתפרשות יפה על המרחב במרכז העיר: 
גן מאיר, בין המלך ג׳ורג׳ לטשרניחובסקי הוא ללא ספק הריאה הירוקה בלב ליבה של העיר, הגינה מרווחת ובעלת פינות חמד רבות. במקום פועל בית קפה וגם המרכז הגאה, יש גינת כלבים גדולה, מתקני ספורט וגינת שעשועים. בשעות הבוקר ניתן לפגוש שם את הדור שייחיה עד 150 שנה יחד עם אמהותיהם, וגם עם מטפלות כמובן. אחר הצהריים משעה 16:00 כל ילדי הגנים נפגשים שם עם המשפחות, לעוד כמה שעות של הוצאת אנרגיה לפני החזרה הביתה. חברויות רבות ואמיצות נוצרו בין משפחות סביב הגינה הזו:) 
גן דובנוב מאוד דומה באופיו לגן מאיר אלא שהוא משרת את דרי החלק המזרחי של מרכז העיר. הגינה ירוקה ורחבת ידים, עם מתקני שעשועים, עצים לרוב, וכמעט כמעט אפשר לשמוע בה את ציוץ הציפורים:) מעליה רחבה שבני נוער רבים מגיעים אליה לנסות תרגילים חדשים עם הסקייטבורד, ותמיד אפשר לגוון ולעלות משם לגן הפסלים של מוזיאון תל אביב ולנשום גם קצת תרבות. 
גן מרדכי (גינת שינקין) גינה אינטימית יותר, ומרוצפת ברובה, משמשת את ילדי לב העיר, עם מתקנים לכל הגליאים (יש מתחם סגור לפעוטות זוחלים). הגינה נושקת למתנ״ס בית תמי, שמשרת את תושבי השכונה, ובו יש גם פעילויות רבות בכל שעות היום ולכל הגילאים. 
פארק שרונה הפארק הגדול ביותר במרכז העיר, נחנך לפני מספר שנים כששוקם והושק מתחם שרונה ובתי הטמפלרים ההיסטוריים שבו. יש בפארק הרבה מרחב לישיבה על הדשא, עצים, פרחים נאים, שבילים וספסלים. ישנם שני מתחמי שעשועים- אחד אתגרי יותר לילדים גדולים, ואחד לקטנים. מידי פעם ובחגים יש בפארק הופעות וארועים מיוחדים לכל המשפחה. הייתרון בבילוי בפארק הוא שניתן בקלות לשלב גם מסעדה או לפחות גלידה או קפה, וניתן אפילו לעשות קניות אחרונות של ביגוד או מוצרי פארם בדרך הביתה. כמו כן הפארק נושק לשוק האוכל שבמגדלי שרונה. 
גן קרית ספר הגינה האקולוגית הראשונה במרכז תל אביב. במקור השטח הוקצה לבניית מגדלים נוספים בעיר, אבל ועד תושבי השכונה פעל בדרכים יצירתיות ומחאתיות כדי למנוע זאת, ולהשאיר את השטח כריאה ירוקה באיזור. לאחר מאבק בן 13 שנים ההצעה של התושבים התקבלה, והגינה האקולוגית הוקמה. במרכזה נחל שמחבר בין החלק המערבי למזרחי. בגן ישנה גינה קהילתית וגן תבלינים, מתקני שעשועים וגינת כלבים. דשא ועצים לרוב, וגם ספסלים ומתקני כושר. בגן נותרו עצי אקליפטוס ופיקוס ותיקים, ולצדם נשתלו עצים צעירים, שעתידים לספק צל נוסף. באדמת הגן הטמינו התושבים כ-5,000 "תיבות אוצר" קטנות, שנועדו לכך שהילדים המגיעים לגן יחפרו באדמה ויחפשו אותן. 
גן הכובשים: הריאה הירוקה של דרום-מערב מרכז העיר. הגינה פרושה למרגלות שוק הכרמל ומשרתת את תושבי הכרם, ואת הבאים לבלות בחוף הים. עד לפני שני עשורים הגן היה מוזנח ומשפחות וילדים לא נהגו לבלות בו, אך הוא שוקם בשנת 2000 והתווספו אליו שני מתחמי משחק לילדים, שבילים ספסלים ועצים.
– – –
למי שחשקה נפשו באוירה יותר אינטימית במרחב הציבורי במרכז ולב תל אביב ,העיר מזמנת לו גינות קטנות, נסתרות מן העין, בינות בניינים ורחובות קטנים. הנה רשימת גינות עם מעט דשא וכמה מתקנים לילדים, המשרתות בדרך כלל את תושבי הרחוב וסביבתו. אנחנו מאוד ממליצות לבקר ולהנות מפינות החמד האלה: 
צפון ישן ומרכז: גינת רות גן דבורה בארון (רחוב יל״ג ליד בן גוריון) גן סוטין (רחוב נהרדעא) גן אופמן דבורה (רחוב נתן החכם) גן אריסון (רחוב פישמן-מימון) גן ערן (רחוב גורדון) גן א.ל. דיסו (רמברנט) גן זאב (שדרות דוד המלך) גינת פינצ׳וק (רחוב רופין)
לב העיר: גינת ביל״ו גן קראוון (רחוב ספיר) גינת צמח (רחוב חיסין) גן לונדון (הירקון) גינת קלישר-התבור פארק הכובשים (הכרמלית) גינת רבי עקיבא (בכרם)                                      (תמונות מתוך אתר פיקיויקי)

פוסטים קשורים