עושות לכם סדר: המדריך להקלות במיסוי מקרקעין בימי קורונה

שוק הנדל"ן בימי קורונה

בואו נעשה לכם קצת סדר בהטבות ובהקלות שהתקבלו בארץ בנושא מיסוי במכירה ובקניית דירה:

בעקבות התפרצות מגפת הקורונה בישראל, במרץ ואפריל 2020 נוצר קיפאון בשוק הנדל"ן בארץ. נעשו פה פחות מחצי מכמות העסקאות שנעשו באותה תקופה בשנה שלפני, 2019.

השוק דשדש עד יוני, ואז החלה התאוששות והתעצמות בכמות עסקאות הנדל"ן. חלק מההתעוררות הזאת היא תודות לסדרת הטבות והקלות שהממשלה העניקה בכדי להמריץ ולהניע את השוק לחזור לפעילות.

  1. הוראת שעה בנושא מס שבח – מי שתקופת הגרייס שלו (18 חודשים) הסתיימה בין 1.3.2020 ל-1.10.2020, יוכל להאריך אותה עד מועד סיום תקופת הגרייס החוקי. זאת אומרת שיש אפשרות להאריך עד סוף אוקטובר 2020 את תקופת הפטור ממס שבח בגין הדירה הישנה אם יש צורך.
  2. מס רכישה למשפרי דיור – במקביל להקלה בתשלום מס שבח, ובהתאם אליה, גם בקניית הדירה החדשה נהנים מהקלה בתשלום מס רכישה על הדירה החדשה עד סוף אוקטובר 2020 (במקרה שתקופת ההתחייבות למכירת הדירה הישנה מסתיימת בין ה-1.3.2020 ועד 1.10.2020).
  3. מס רכישה מופחת למשקיעים – על מנת להניע את שוק הנדל"ן, גם משקיעים קבלו הטבה משמעותית, מס הרכישה בגין דירה שניה ויותר, ירד מ-8% עד 5.34 מיליון שקלים ל- 5% עד 1.29 מיליון, ועליה במדרגות של אחוז בכל פעם עד 10% מס על קניית דירה מעל 17.79 מיליון שקלים…. (לפני כן המס היה 8% בכל סכום עד 5.34 מיליון! ו-10% מס שולמו כבר על דירה שמכירה מ-5.34 מיליון ומעלה).

 

התקופה הראשונה של התפרצות המגיפה בישראל מזכירה לנו חופשת לידה..:) כמו בחופשת לידה גם כעת סדרי עולם השתנו לנו פתאום, והיה זמן לחשב מסלול מחדש, שאיפות הישתנו, החלטות חדשות התקבלו, נרקמו מטרות חדשות שיש להשיג, שינויים שיש לערוך, וכעת, לכשהתרגלנו ויצאנו החוצה- אנשים נחושים להגשים שינויים מהותיים בחייהם, וביניהם כמובן שינויי מגורים, מכירת נכסים ומעברי דירה.

אנחנו כאן לעזור בכל דבר הקשור לתחום הנדל"ן בתל אביב. 

למכור או למצוא דירה לקנייה בעיר לשביעות רצונכם ובליווי צמוד ומקצועי עד הגשמת המטרה.

שירי מנדה וסיון קול, תיווך "שתיים"

פוסטים קשורים